Aukštaūgiai vilkdalgiai

Vilkdalgiai (lot. - Iris) - daugiametės gėlės, pasižyminčios labai didele žiedų spalvų įvairove (nuo baltos iki juodos, su įvairiausiais spalvų deriniais). Jos vadinamos šiaurės orchidėjomis. Lietuvoje daugiausiai auginami dviejų grupių vilkdalgiai - barzdotieji ir bebarzdžiai. Pastarieji skirstomi į sibirinius, japoninius ir spuria. Daugiausiai auginami barzdotieji vilkdalgiai (lot. hybrida Hort.). Taip jie pavadinti todėl, kad ant išorinių apyžiedžių lapelių auga tankių plaukelių barzdelės. Žydi nuo gegužės mėnesio iki birželio pabaigos. Žemaūgiai - 25-37 cm. aukščio, žydi gegužės pirmoje pusėje, vidutinio aukščio - 37-70 cm., žydi gegužės antroje pusėje, aukštaūgiai - virš 70 cm. aukščio, žydi nuo birželio pradžios iki pabaigos. Kai kurių veislių kiekis yra ribotas. Siūlau amerikietiškų veislių ir pačios išvestų. Veislės, apdovanotos aukščiausiu Dykes'o medaliu, žymimos DM. Parduodami tik tie augalai, ties kuriais yra nurodyta kaina.

Geriausiai auga lengvoje neužmirkstančioje dirvoje. Tręšti galima tik mineralinėmis trašomis su nedaug azoto, pvz., 5 - 6 %. Organinėmis trąšomis (kompostu, mėšlu) trėšti negalima, nes nuo azoto pertekliaus pradės pūti šakniastiebiai.

Sodinti vilkdalgius galima nuo ankstyvo pavasario iki vasaros pabaigos. Vasarą vilkdalgių lapus ir šaknis prieš sodinimą reikia patrumpinti iki 10 cm. Duobutėje padarome kauburėlį, nuo jo į abi puses arba tik į vieną pusę padarome griovelius. Ant kauburėlio dedame šakniastiebį, o šaknis išskirstome į griovelius ir užpilame žeme, apspaudome ir palaistome. Peržydėjusius žiedus su stiebais nupjauname. Rudenį augalų lapus nupjauname iki 10 cm. ilgio.

Afrikietė
Babling Brook
Bokšto Gynėjams
Kaina: 3,0 €
Kaina: 3,5 €
Kaina: 2,5 €

 

Broadway Star
Kaina: 3,0 €

 

Caliente
City Lights
Dark Side
Kaina: 3,0 €
Kaina 5,0 €
Kaina: 3,0 €

 

Jewel Tone
Kaimynas
Kanjenjunga
Kaina: 3,0 €
Kaina: 2,5 €
Kaina: 7,0 €

 

Kornelija
Kytice
Onutėms
Kaina: 5,0 €
Kaina: 2,5 €
Kaina: 5,0 €

 

Pieno Puta
Pu Abi
Rita
Kaina: 3,5 €
Kaina: 8,0 €
Kaina: 3,5 €

 

Ritos Brolis
Rožūnė
Ruth Black
Kaina: 3,5 €
Kaina: 7,0 €
Kaina: 2,5 €

 

Sable Night
Shipshape
Kaina 2,5 €
Kaina: 4,0 €

 

Sniego Karalienė
Snow Mound
Garbanota
Kaina 8,0 €
Kaina 3,0 €

 

Stairway to Heaven
Stepping Out
Storm Center
Kaina: - €
Kaina: 3,0 €
Kaina 3,0 €

 

Superstition
Kaina: 3,0 €

 

Thornbird – DM
Tomeco
Kaina 6,0 €
Kaina: 2,5 €

 

Vanity
Vasarė
Kaina - €
Kaina: 6,0 €

 

Vibrations
Vitafire
Kaina: 5,0 €
Kaina: 3,0 €

 

VT-269
Žiemos Rytas
Kaina: 2,5 €
Kaina: 2,5 €